TDK-Lambda RTEN-5006D
Power Line EMC Filters, 3-phase/3-line(500V), Rated Current: 6A, Multipurpose, Block terminal
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK-Lambda RTEN-5006D.
3 month trend:
-62.54%
CAD Models
Download TDK-Lambda RTEN-5006D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Descriptions
Descriptions of TDK-Lambda RTEN-5006D provided by its distributors.
Power Line Filter 60Hz 6A 500VAC/500VDC Terminal Block DIN Rail
POWER SUPPLY 500V (AC DC)FILTER 500VAC 6A SCREW TERMINATIONS DIN RAIL MOUNT
Three Phase EMI Filter, 500V, 60HzHz
Power Line Filters Filter 500VAC 6A
Power Line Filter, 3-Ph, 6A, 500Vac/Vdc; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:500V; Current Rating:6A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Product Range:Rten Series Rohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda RTEN-5006D