Taoglas GP.1575.25.2.A.02
Antennas Gp.1575.25.2.A.02 25*25*2Mm Gps/Galileo 1575.42Mhz Patch Antenna
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Taoglas GP.1575.25.2.A.02.
Electro Sonic
Datasheet9 pages9 years ago
3 month trend:
-15.55%
CAD Models
Download Taoglas GP.1575.25.2.A.02 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Taoglas GP.1575.15.4.B.02 Ceramic GPS Patch antenna, pin fed
Patch Antenna, Single Band, Right Hand Circular, 1.575 GHz, Adhesive, Pin
Gps Antenna, 1575Mhz Min, 1610Mhz Max Rohs Compliant: Yes |Taoglas CGGP.25.4.A.02
Descriptions
Descriptions of Taoglas GP.1575.25.2.A.02 provided by its distributors.
RF Antenna, 1.575GHz, Patch, 2dBi, Right Hand Circular
GPS L1,Galileo E1 1.5 1.575GHz 5MHz 25mm*25mm*2.5mm
ANTENNAS - RF AERIALS-ANTENNAS-DISHES;
Compatible GNSS Networks = GPS / Compatible GNSS Networks = Galileo / Gain = 2 dBi / Mounting Type = Adhesive Mount / Frequency Band Range = 1.575 GHz / Impedance Ohm = 50 / Polarisation = RHCP / VSWR = 1.5:1 / Length mm = 25 / Width mm = 25 / Height mm = 2 / Material = Ceramic / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 85