Tamura F03P050S05L
Current Sensor Flux Gate/cl 50A
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Tamura F03P050S05L.
Official Datasheet10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-1.42%
CAD Models
Download Tamura F03P050S05L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Tamura F03P050S05L provided by its distributors.
12.5 300ns 4.75V 55mA 5.25V ¡À0.1% 50A ¡À0.9