TAIYO YUDEN NRS6010T6R8MMGFV
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A Embossed T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN NRS6010T6R8MMGFV.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Taiyo Yuden SCT
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.3A 0.312Ohm DCR 1212 T/R