TAIYO YUDEN NRS5024T220MMGJV
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 0.82A 0.276Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN NRS5024T220MMGJV.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Taiyo Yuden SCT
Inventory History
3 month trend:
+159%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-03-31
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN NRS5024T220MMGJV provided by its distributors.
Power Inductor Ferrite 22uH 20% Wirewound Emboss T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Inductor, low Profile Wound,22Uh20% ,t&r |Taiyo Yuden NRS5024T220MMGJV
SMD Power Inductors for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) Applications (NR series), 0.82A, 22 uH, ± 20 %, NRS5024, RoHS