TAIYO YUDEN MMASE063SB7102KFCA18
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0201
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN MMASE063SB7102KFCA18.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN MMASE063SB7102KFCA18 provided by its distributors.
MLCC, 0201, 16V, X7R, 1000PF 10%, T&R
CAP CER 1000PF 16V X7R 0201