TAIYO YUDEN MAKK2016HR47M
Inductor Power Chip Wirewound 0.47uH 20% 2MHz Metal 3.3A 0.036Ohm DCR 0806 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN MAKK2016HR47M.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Electro Sonic
Newark
Inventory History
3 month trend:
-55.28%