TAIYO YUDEN LSXPD2020MKT4R7M0G
Inductor Power High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100kHz Ferrite 750mA 0808 Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN LSXPD2020MKT4R7M0G.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2022-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN LSXPD2020MKT4R7M0G provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0808
FIXED IND 4.7UH 750MA 325 MOHM