TAIYO YUDEN LSMGA160808T471RG
470 Ohms 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 150mOhm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN LSMGA160808T471RG.
IHS
Datasheet8 pages3 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-51.95%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2021-12-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN LSMGA160808T471RG provided by its distributors.
Ferrite Beads Power Chip 470Ohm 25% 100MHz 1A 0.15Ohm DCR 0603 T/R
Ferrite Bead 470Ohm 1A 0.15Ohm Wirewound 2-Pin 0603 Paper T/R
FERRITE BEAD, 0603, 1A, 0.15OHM; Ferrite Case Style:0603 ^1608 Metric]; Impedance:470ohm; DC Current Rating:1A; Product Range:LSMG Series; DC Resistance Max:150mohm; Impedance Tolerance:± 25%; Product Length:1.6mm; Quali