TAIYO YUDEN LMK105SD152KP-F
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0015uF, Surface Mount, 0402
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN LMK105SD152KP-F.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Electro Sonic
Taiyo Yuden SCT
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
CAP CER 1500PF 10V X7R 0201 / Cap Ceramic 0.0015uF 10V X7R 10% Pad SMD 0201 125°C T/R
10V 1.5nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL03B152KP3NNNC
10V 1.5nF X7R 卤10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 1.5nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 1.5nF X5R 卤10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK063BJ152KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 25VDC 1500pF 10% X5R
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN LMK105SD152KP-F provided by its distributors.
Super Low Distortion Multilayer Ceramic Capacitors, 10V, 1500 pF, ± 10 %, 0402, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Cap Ceramic 0.0015uF 10V SD 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
Cap ,low Distort,0402,10V,1500Pf10% Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LMK105SD152KP-F