Tai Tech RM04JTN203
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 20kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Tai Tech RM04JTN203.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Tai Tech RM04JTN203 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 20000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402