Susumu RG1608V-102-B-T1
TR / Thin Film Chip Resistors 0603 size, 1/10W, 1000 ohm, 0.1%, 5ppm
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Susumu RG1608V-102-B-T1.
IHS
Datasheet2 pages15 years ago
DigiKey
CAD Models
Download Susumu RG1608V-102-B-T1 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Susumu RG1608V-102-B-T1 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 1000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603