Susumu RG1608P-7322-B-T1
Thin Film Chip Resistors 0603 Size, 1/10W, 73.2 Kohm, 0.1%, 25Ppm |Susumu RG1608P-7322-B-T1
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Susumu RG1608P-7322-B-T1.
IHS
Datasheet2 pages15 years ago
Future Electronics
DigiKey
CAD Models
Download Susumu RG1608P-7322-B-T1 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-10-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2011-09-30
LTD Date2011-10-31
Descriptions
Descriptions of Susumu RG1608P-7322-B-T1 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 73200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603