Susumu RG1005N-273-B-T1
TR / Thin Film Chip Resistors 0402 size, 1/16W, 27000 ohm, 0.1%, 10ppm
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Susumu RG1005N-273-B-T1.
IHS
Datasheet2 pages19 years ago
CAD Models
Download Susumu RG1005N-273-B-T1 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-03-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-09-30
LTD Date2011-10-31
Descriptions
Descriptions of Susumu RG1005N-273-B-T1 provided by its distributors.
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402
Fixed Resistor, Metal Film, 0.0625W, 27000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, 0402