Susumu PCMC063T-1R0MN
Fixed Ind 1UH 11A 10 Mohm SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Susumu PCMC063T-1R0MN.
IHS
Datasheet2 pages12 years ago
Datasheet4 pages15 years ago
Datasheet2 pages17 years ago
Future Electronics
DigiKey
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2012-12-20
LTD Date2013-01-31
Descriptions
Descriptions of Susumu PCMC063T-1R0MN provided by its distributors.
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, SMD, 2926
PCMC Series 7.3 x 6.6 mm 1 uH 11 A 9 mOhm DCR SMT Power Choke Coil
PCMC Nonstandard 0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm 1muH
COIL 1.0 UH POWER CHOKE 20% SMD