Sunlord TC212A226K010Y
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1206
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sunlord TC212A226K010Y.
IHS
Datasheet7 pages13 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-07-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Sunlord TC212A226K010Y provided by its distributors.
22uF 10V 2.5Ω@100kHz ±10% CASE-A-3216-18(mm) Tantalum Capacitors ROHS
Tantalum Capacitors 22µF ±10% 10V 2.5Ω 3.20 x 1.60mm 1.80mm -