STMicroelectronics STPTIC-82F1M6
Variable Capacitor, 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 7.38pF Min, 9.02pF Max, Surface Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for STMicroelectronics STPTIC-82F1M6.
IHS
Datasheet13 pages13 years ago
Newchip Electronics Limited
STMicroelectronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of STMicroelectronics STPTIC-82F1M6 provided by its distributors.
Cap Tunable Integrated Capacitor 8.2pF 10% Solder Ball SMD 85°C T/R