STMicroelectronics ECMF4-20A42N10
Common mode filter with ESD protection, 5000MHz, 4.5V, QFN-10L, RoHS, Tape And Reel
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for STMicroelectronics ECMF4-20A42N10.
Newark
Datasheet13 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
-58.75%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-05-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-01
LTD Date2026-08-01
Descriptions
Descriptions of STMicroelectronics ECMF4-20A42N10 provided by its distributors.
STMicroelectronics SCT
Common Mode Chokes Quad -13dB 0.1A 5.5Ohm DCR SMD T/R
UFQFN-10(1.4x2.2) EMI Filters (LC, RC Networks) ROHS
STMicroelectronics , 10V, , ¦ÌQFN-10L, 4.5V
Common mode filter with ESD protection
EMI Filter -25dB 0.1A Flat Style SMD T/R
EMI Filter Circuits DFD PROTECTION & FILTER
Data Line Filter, 4 Function(s), 10 Pin(s)
CMF + ESD protection DFN.22.12-1
COMMON MODE FILTERS, ESD, UQFN-10; EMI Filter Type: Common Mode Filter with ESD Protection; No. of Data Lines: 4 Data Lines; Filter Circuit: Common-Mode; Filter Case Style: DFN; No. of Pins: 10Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); IC Function: Common Mode Filters with ESD Protection; IC Package Type: µQFN; Operating Temperature Max: 85°C; Operating Temperature Min: -40°C