Steward LI0805H151R-00
Ferrite 800MA 150 Ohm 0805 SMD
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Steward LI0805H151R-00.
IHS
Datasheet4 pages24 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
DigiKey
CAD Models
Download Steward LI0805H151R-00 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Steward LI0805H151R-00 provided by its distributors.
FERRITE 800MA 150 OHM 0805 SMD
Ferrite Chip, 1 Function(s), 75V, 0.8A, 2 Pin(s)