Standex-Meder Electronics PQ3218-3R3-70-T
Inductor Planar Wirewound 3.3uH 70A 0.0011Ohm DCR Solder Tab Automotive Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Standex-Meder Electronics PQ3218-3R3-70-T.
IHS
Datasheet3 pages12 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-7.19%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Standex-Meder Electronics PQ3218-3R3-70-T provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 3.3UH 70A 1.1 MOHM TH
3.3 /70A PLANAR INDUCTOR H -18MM LOW PROFILE WIRE WOUND
PQ Nonstandard 1.260Lx0.886W 32.00mmx22.50mm 3.3muH
80A 70A 3.3¦ÌH 1.1m¦¸ , 32mm*22.5mm*18.5mm
Planarinductor PQ32 3,3uH 70 A