Stackpole Electronics ESDU02A5V5R25V
Trans Voltage Suppressor Diode, 5.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Stackpole Electronics ESDU02A5V5R25V.
IHS
Datasheet3 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-36.63%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Stackpole Electronics ESDU02A5V5R25V provided by its distributors.
ESD Suppressor Single Uni-Directional 15kV 2-Pin 0402 T/R
ESD SUP, 0402, 5.5Vdc, 25V clamp, Low Cx
ESD Suppressor Diode Diode Array 5.5V 25Vc 2-Pin SMD T/R