SRC Devices PRMA1B24
Relay; 2 A (Max.) Carry; 200 V (Max.) Switching; 268 mW (Typ.) Input; 1-Form-B
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SRC Devices PRMA1B24.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet3 pages20 years ago
Descriptions
Descriptions of SRC Devices PRMA1B24 provided by its distributors.
PRMA RELAY 1FB 24V