Sangdest Microelectronics SK2U200-400
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 120A, 400V V(RRM), Silicon
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sangdest Microelectronics SK2U200-400.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-55.56%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2017-08-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Sangdest Microelectronics SK2U200-400 provided by its distributors.
DIODE RECTIFIER 400V 200A SOT-22
DIODE MODULE GP 400V 120A SOT227