SiTime SIT8209AI-G3-18E-125.000000X
Oscillator MEMS 125MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS/LVTTL 55% 1.8V 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8209AI-G3-18E-125.000000X.
IHS
Datasheet7 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2012-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 125MHz ±50ppm (Stability) LVDS 52% 3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 125MHz ±50ppm (Stability) LVDS 52% 3.3V 6-Pin VDFN EP SMD T/R
Oscillator MEMS 125MHz ±50ppm (Stability) LVDS 52% 3.3V 6-Pin VDFN EP SMD Tube
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8209AI-G3-18E-125.000000X provided by its distributors.
HIGH FREQUENCY ULTRA PERFORMANCE OSCILLATOR, -40 TO 85C, 2520, 50PPM, 1.8V, 125MHZ, OE, SMD
LVCMOS Output Clock Oscillator, 125MHz Nom
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS