SiTime SIT8208AI-G3-18E-75.000000X
Ultra Performance Lvcmos Oscillator, -40 to 85C, 2520, 50PPM, 1.8V, 75MHZ, Oe, SMD
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8208AI-G3-18E-75.000000X.
IHS
Datasheet15 pages13 years ago
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2013-06-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
CTS Components636L3C075M00000
Oscillator XO 75MHz ±50ppm 15pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-3I-75M0000
Oscillator XO 75MHz ±50ppm 30pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator MEMS 75MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 75MHz ±50ppm (Stability) LVDS 52% 3.3V 6-Pin VDFN EP SMD Tube
CTS ComponentsCB3LV-3I-80M0000
Oscillator XO 80MHz ±50ppm 30pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-3963-800-BN-TR
Oscillator XO 80MHz ±50ppm 15pF HCMOS 60% 3.3V 4-Pin Mini-SMD T/R
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8208AI-G3-18E-75.000000X provided by its distributors.
MEMS ROHS3Compliant Enable/Disable Active Oscillator 55/45% -40C~85C 2ns 31mA
LVCMOS Output Clock Oscillator, 75MHz Nom
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV