SiTime SIT8008BI-13-33E-24.000000E
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008BI-13-33E-24.000000E.
IHS
Datasheet18 pages4 years ago
Datasheet18 pages5 years ago
SiTime Direct
Inventory History
3 month trend:
-0.47%
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008BI-13-33E-24.000000E provided by its distributors.
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 2520, 50PPM, 3.3V, 24MHZ, OE, SMD
LVCMOS Output Clock Oscillator, 24MHz Nom
1 to 110 MHz, Low Power Oscillator
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS