SiTime SIT8008BI-13-18N-60.000000
Oscillator MEMS 60MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin QFN SMD Bulk
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008BI-13-18N-60.000000.
SiTime Direct
Datasheet17 pages8 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008BI-13-18N-60.000000 provided by its distributors.
1 to 110 MHz, Low Power Oscillator
1.8V LVCMOS,HCMOS 2.5x2.0mm MEMS RoHS