SiTime SIT8008AC-23-33E-33.000000G
Oscillator MEMS 33MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
NRND
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetSIT8008AC-23-33E-33.000000G0250
3h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008AC-23-33E-33.000000G.
IHS
Datasheet16 pages13 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 33MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 33.33MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 33.33333MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008AC-23-33E-33.000000G provided by its distributors.
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 3225, 50PPM, 3.3V, 33MHZ, OE, SMD, NRND
LVCMOS Output Clock Oscillator, 33MHz Nom
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS