SiTime SIT8008AC-11-33E-100.000000
Oscillator MEMS 100MHz ±20ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V Medical 4-Pin QFN SMD Bulk
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008AC-11-33E-100.000000.
Upverter
Datasheet16 pages13 years ago
SiTime Direct
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008AC-11-33E-100.000000 provided by its distributors.
"1 to 110 MHz, Low Power Oscillator"
MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOS