SiTime SIT5356AI-FQ-33N0-20.000000
LVCMOS Output Clock Oscillator, 20MHz Nom
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5356AI-FQ-33N0-20.000000.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2020-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5356AI-FQ-33N0-20.000000 provided by its distributors.
1 to 60 MHz, Stratum 3 Super-TCXO
MEMS OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS