SiTime SIT5356AI-FQ-33E0-50.000000F
Elite Platform Precision Super TCXO 50MHz 3.3V 0.1ppm10-Pin Surface Mount T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5356AI-FQ-33E0-50.000000F.
IHS
Datasheet41 pages3 years ago
Datasheet41 pages5 years ago
RFMW
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5356AI-FQ-33E0-50.000000F provided by its distributors.
LVCMOS Output Clock Oscillator, 50MHz Nom
TCXO - Temperature Controlled Crystal Oscillator -- 50MHz, XO, LVCMOS, 3.3V, 0.1±ppm, OE, -40°C to 85°C, 5.0 x 3.2mm
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS