SiTime SIT5356AI-FN-28N0-24.553500
LVCMOS Output Clock Oscillator, 24.5535MHz Nom
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5356AI-FN-28N0-24.553500.
IHS
Datasheet41 pages3 years ago
Datasheet41 pages5 years ago
SiTime Direct
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5356AI-FN-28N0-24.553500 provided by its distributors.
1 to 60 MHz, Stratum 3 Super-TCXO
MEMS OSC TCXO 24.5535MHZ LVCMOS