SiTime SIT5356AECFP-33VT-19.440000
Clipped Sine Output Oscillator, 19.44MHz Nom
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5356AECFP-33VT-19.440000.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2020-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5356AECFP-33VT-19.440000 provided by its distributors.
1 to 60 MHz, Stratum 3 Super-TCXO
MEMS OSC VCTCXO 19.4400MHZ