SiTime SIT5356AE-FQ-33N0-25.000000
LVCMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5356AE-FQ-33N0-25.000000.
IHS
Datasheet41 pages3 years ago
Datasheet41 pages5 years ago
SiTime Direct
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5356AE-FQ-33N0-25.000000 provided by its distributors.
"1 to 60 MHz, Stratum 3 Super-TCXO"
Elite TCXO - Temperature Controlled Crystal Oscillator -- 25MHz, XO, LVCMOS, 3.3V, 100±ppb, OE, -40°C to 105°C, 5.0 x 3.2mm
MEMS OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS