SiTime SIT5356AE-FQ-30N0-40.000000
LVCMOS Output Clock Oscillator, 40MHz Nom
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5356AE-FQ-30N0-40.000000.
IHS
Datasheet41 pages3 years ago
Datasheet41 pages5 years ago
SiTime Direct
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2020-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5356AE-FQ-30N0-40.000000 provided by its distributors.
1 to 60 MHz, Stratum 3 Super-TCXO
MEMS OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS