SiTime SIT5157AI-FK-33N0-100.000000X
Oscillator MEMS 100MHz ±0.5ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 3.3V 10-Pin CQFN SMD T/R
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5157AI-FK-33N0-100.000000X.
IHS
Datasheet34 pages3 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2020-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5157AI-FK-33N0-100.000000X provided by its distributors.
SUPER-TCXO, PIN 1 NO CONNECT, -40 TO 85C, FIXED FREQ., 3.3V, 100 MHZ, 5.0 X 3.2MM, SMD
LVCMOS Output Clock Oscillator, 100MHz Nom
Tcxo, 100Mhz, Lvcmos, Smd, 5Mm X 3.2Mm; Frequency Nom:100Mhz; Frequency Stability +/-:0.5Ppm; Oscillator Case:Smd, 5Mm X 3.2Mm; Oscillator Output Compatibility:Lvcmos; Supply Voltage Nom:3.3V; Product Range:Sit5157 Series; Rohs Compliant: Yes |Sitime SIT5157AI-FK-33N0-100.000000X
MEMS OSC TCXO 100.0000MHZ LVCMOS