SiTime SIT5001AI-2E-33N0-48.000000Y
LVCMOS Output Clock Oscillator, 62MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5001AI-2E-33N0-48.000000Y.
IHS
Datasheet12 pages13 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2015-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5001AI-2E-33N0-48.000000Y provided by its distributors.
HIGH PERFORMANCE MEMS VCTCXO (1-80 MHZ, 5 PPM), -40 TO 85C, 3225, 5PPM, 3.3V, 48MHZ, NC, FIXED FREQUENCY, DEFAULT, SMD
"1 to 80 MHz, ±5 ppm (VC)TCXO"