SiTime SIT5000AI-2E-33E0-25.000000X
LVCMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT5000AI-2E-33E0-25.000000X.
IHS
Datasheet12 pages13 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT5000AI-2E-33E0-25.000000X provided by its distributors.
STANDARD FREQUENCY HIGH PERFORMANCE MEMS VCTCXO (5 PPM), -40 TO 85C, 3225, 5PPM, 3.3V, 25MHZ, OE, FIXED FREQUENCY, DEFAULT, SMD
Standard Frequency ±5 ppm (VC)TCXO
MEMS OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS