SiTime SIT3808AI-22-25NE-54.000000
Oscillator MEMS 54MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS/LVTTL 55% 2.5V 4-Pin QFN SMD Bulk
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT3808AI-22-25NE-54.000000.
IHS
Datasheet16 pages13 years ago
SiTime Direct
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2015-01-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT3808AI-22-25NE-54.000000 provided by its distributors.
1 MHz to 80 MHz High Performance MEMS VCXO
LVCMOS Output Clock Oscillator, 54MHz Nom
MEMS OSC VCXO 54.0000MHZ LVCMOS