SiTime SIT3808AC-D2-33NG-4.000000
Oscillator MEMS 4MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS/LVTTL 55% 3.3V 6-Pin QFN SMD Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT3808AC-D2-33NG-4.000000.
IHS
Datasheet15 pages4 years ago
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2022-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT3808AC-D2-33NG-4.000000 provided by its distributors.
1 MHz to 80 MHz High Performance MEMS VCXO
MEMS OSC VCXO 4.0000MHZ LVCMOS