SiTime SIT3807AI-22-33NE-27.000000
1.544MHz Min, 44.736MHz Max, 27MHz Nom
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT3807AI-22-33NE-27.000000.
IHS
Datasheet16 pages13 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT3807AI-22-33NE-27.000000 provided by its distributors.
Standard Frequency MEMS VCXO
MEMS OSC VCXO 27.0000MHZ LVCMOS