SiTime SIT3807AC-D2-33EG-27.000000
Oscillator MEMS 27MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS/LVTTL 55% 3.3V 6-Pin QFN SMD Bulk
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT3807AC-D2-33EG-27.000000.
IHS
Datasheet16 pages13 years ago
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2015-01-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT3807AC-D2-33EG-27.000000 provided by its distributors.
LVCMOS Output Clock Oscillator, 27MHz Nom
Standard Frequency MEMS VCXO
MEMS OSC VCXO 27.0000MHZ LVCMOS