SiTime SIT3372AC-4E9-33NX160.000000
1 MHz to 220 MHz Ultra-low Jitter Differential VCXO
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT3372AC-4E9-33NX160.000000.
IHS
Datasheet17 pages4 years ago
Datasheet12 pages9 years ago
SiTime Direct
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2016-11-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT3372AC-4E9-33NX160.000000 provided by its distributors.
HCSL Output Clock Oscillator, 160MHz Nom
MEMS OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL