SiTime SIT1552AI-J1-DCC-32.768D
Oscillator MEMS 0.032768MHz ±20ppm (Stability) LVCMOS 52% 1.8V/2.5V/3.3V 4-PinCSP SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT1552AI-J1-DCC-32.768D.
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT1552AI-J1-DCC-32.768D provided by its distributors.
Smallest (1.2 mm2 ), Ultra-Low Power, 32.768 kHz MEMS TCXO
LVCMOS Output Clock Oscillator, 0.032768MHz Nom
MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS