Silicon Lab 501HCA27M0000BAG
Oscillator MEMS 27MHz ±20ppm (Stability) LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin DFN SMD Cut Tape
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Silicon Lab 501HCA27M0000BAG.
Arrow.cn
Datasheet22 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Silicon Lab501HCA26M0000CAF
Oscillator MEMS 26MHz ±20ppm (Stability) LVCMOS 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin DFN SMD Cut Tape
Silicon Lab501HCA26M0000DAF
SMD Crystal Oscillator 26MHz 1.8V/2.5V/3.3V 15pF 4-Pin DFN Cut Tape
Silicon Lab501HCA26M0000BAF
Oscillator MEMS 27MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Silicon Lab 501HCA27M0000BAG provided by its distributors.
SILICON LABS 501HCA27M0000BAG MEMS Oscillator, CMEMS, Si50x Series, 27 MHz, 20 ppm, 3.3 V, SMD, 5mm x 3.2mm, CMOS
Silicon Oscillator 27MHz ±20ppm 4pF 4-Pin DFN T/R
OSC, 27MHZ, ±20PPM, 1.8-3.3V, SMD
OSC CMEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
OSC, 27MHZ, +/-20PPM, 1.8-3.3V, SMD; Frequency Nom: 27MHz; Oscillator Case: SMD, 5mm x 3.2mm; Frequency Stability + / -: 20ppm; Supply Voltage Nom: 3.3V; Product Range: Si50x Series; Oscillator Output Compatibility: CMOS; Oper