Silicon Lab 501BAA16M0000DAF
MEMS Oscillator, CMEMSr, Si50x Series, 16 MHz, 50 ppm, 3.3 V, SMD, 2.5mm x 2mm, CMOS
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Silicon Lab 501BAA16M0000DAF.
Arrow.cn
Datasheet22 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
MEMS Oscillator, 3.3V, -40C-85C, 50ppm 4 VDFN 2.0x2.5mm TUBE RoHS Compliant: Yes
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Oscillator XO 16MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 16MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Medical 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Silicon Lab 501BAA16M0000DAF provided by its distributors.
Oscillator MEMS 16MHz ±50ppm (Stability) LVCMOS 3.3V 4-Pin DFN SMD Cut Tape
OSC, 16MHZ, +/-50PPM, 3.3V, SMD; Frequency Nom: 16MHz; Oscillator Case: SMD, 2.5mm x 2mm; Frequency Stability + / -: 50ppm; Supply Voltage Nom: 3.3V; Product Range: Si50x Series; Oscillator Output Compatibility: CMOS; Operatin