Bel Fuse WRSC-26R0K-11
General Purpose Inductor, 26uH, 10%, 1 Element
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse WRSC-26R0K-11.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+55.39%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2022-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse WRSC-26R0K-11 provided by its distributors.
125KHz 2A 25 26¦ÌH 520m¦¸ ¡À10% 800¦Ìm
WIRELESS CHARGE COIL 26.0UH 2.0A
26.0uH / 2.0A (Circ)