Bel Fuse F2D2-2918T-150MC
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse F2D2-2918T-150MC.
Sager Electronics
Datasheet6 pages1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+255%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2024-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse F2D2-2918T-150MC provided by its distributors.
Power Inductors - SMD POWER INDUCTOR, HIGH CURRENT 15uH 28A 2.86 MOHM
FIXED IND 15UH 28A 2.86 MOHM SMD