Signal Construct SKGH10022
Signal Construct SKGH10022 Round LED Indicator Red 12-14VAC/DC
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Signal Construct SKGH10022.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-37.28%
Supply Chain
Country of OriginGermany
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Signal Construct SKGH10022 provided by its distributors.
Single Color LED, Red, 12mm
Signal Construct LED, 12 ¡ú 14V, 10mA, 10mm
10mm red LED panel indicator,12Vac/dc
10MM MTG PMI RED LED 12V