Sick Optic Electronic WLA26P-34162100A00
Photoelectric Sensor, Retro, 18M Range, Push/pull PNP NPN, Lo Do, 270MM Cable to M12 Connector
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sick Optic Electronic WLA26P-34162100A00.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet11 pages6 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Sick Optic Electronic WLA26P-34162100A00 provided by its distributors.
W26 Push-Pull NPN/PNP Retroreflective IP66IP67 Retroreflective Optical Sensor 10.630 270.00mm 10V~30V -40C~60C 500mus
PHOTOELECTRIC, COMPACT SENSOR, WLA26P-34162100A00
Photoelectric sensors, WLA26P-34162100
PHOTOELECTRIC SENSOR, 18M, NPN/PNP, 30V;
Sensing Method:Autocollimation, Retroreflective; Product Range:W26 Series; Connection Method:Cable with 4 Pin M12 Connector RoHS Compliant: Yes